Polacy w HolandiiW Krimpen aan den IJssel doszło do niebezpiecznego incydentu, w którym dwuletnie dziecko zostało pozostawione w nagrzanym samochodzie. Po dziesięciu minutach, dzięki czujności przechodniów, maluch został uratowany.
Przechodnie zauważyli dziecko i natychmiast podjęli działania, otwierając okno samochodu, aby wydostać dziecko na zewnątrz.
Policja została poinformowana o sytuacji, ale dzięki szybkim działaniom obywateli, dziecko było już bezpieczne, zanim funkcjonariusze dotarli na miejsce.
Incydent ten przypomina o niebezpieczeństwie pozostawiania dzieci w samochodach, zwłaszcza w upalne dni, które mogą być częstsze w Holandii.
Polacy mieszkający w Holandii powinni pamiętać o tych zagrożeniach, szczególnie podczas letnich upałów.