Polacy w HolandiiW sobotę reprezentacja Holandii triumfowała nad Szwecją z wynikiem 5:1 na Mistrzostwach Świata, zapewniając sobie praktycznie awans do fazy pucharowej. Mecz odbył się w Houston, a holenderscy kibice nie kryli radości.
Po meczu drużynę odwiedziła rodzina królewska, która dołączyła do świętowania w szatni. Obecność króla Willema-Alexandra, królowej Máximy i księżniczki Ariane dodała wydarzeniu wyjątkowego charakteru.
Bohaterami spotkania byli Brian Brobbey i Cody Gakpo, którzy zdobyli po dwie bramki. Crysencio Summerville dołożył piątą bramkę, przypieczętowując pewne zwycięstwo.
Polscy kibice mieszkający w Holandii mieli okazję oglądać ten spektakularny mecz na żywo, a emocje udzieliły się także w polskich społecznościach.
„To był niesamowity mecz. Czujemy się dumni z naszej reprezentacji” – mówił jeden z kibiców.
Atmosfera wśród kibiców była gorąca, a holenderskie bary zapełniły się do ostatniego miejsca.