Polacy w Holandii
W ostatnich dniach Holandia doświadcza ekstremalnych upałów, z temperaturami na drogach przekraczającymi 40 stopni Celsjusza. Rijkswaterstaat, holenderska agencja odpowiedzialna za drogi, monitoruje sytuację za pomocą czujników w nawierzchni.
Na niektórych odcinkach, takich jak A29 przy Oud-Beijerland, temperatura nawierzchni osiągnęła prawie 45 stopni, co stanowi wyzwanie dla kierowców i infrastruktury drogowej.
W takich warunkach szczególnie ważne jest, aby kierowcy, w tym polscy pracownicy dojeżdżający do pracy, byli dobrze przygotowani na podróże. Zaleca się, aby unikać podróży w najgorętszych godzinach dnia i mieć przy sobie wystarczającą ilość wody.
Dla wielu Polaków mieszkających w Holandii, upały to także wyzwanie w codziennym życiu, zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych. Szkoły wprowadziły specjalne rozkłady dnia, aby zapewnić uczniom komfortowe warunki.
W odpowiedzi na te ekstremalne warunki, lokalne władze apelują o odpowiedzialne korzystanie z zasobów wodnych i energii, aby zminimalizować obciążenie sieci.