Polacy w HolandiiHolenderskie Koleje Państwowe (NS) wprowadziły specjalne letnie bilety, które pozwalają na nielimitowane podróże po kraju w weekendy i poza godzinami szczytu za 49 euro miesięcznie. Niestety, w dniu premiery, z powodu ogromnego zainteresowania, strona internetowa NS doświadczyła poważnych problemów technicznych.
Polscy mieszkańcy Holandii, którzy często korzystają z transportu publicznego, również odczuli te trudności, próbując zakupić bilety w promocyjnej cenie. Wielu z nich wyraziło swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych, podkreślając, że liczyli na oszczędności związane z letnimi podróżami.
Przedstawiciele NS zapewniają, że problemy techniczne zostaną wkrótce rozwiązane i przepraszają za niedogodności. W praktyce oznacza to, że pasażerowie będą musieli uzbroić się w cierpliwość, zanim będą mogli skorzystać z oferty.
Wprowadzenie letniego biletu to krok w kierunku promocji zrównoważonego transportu i zachęcenia mieszkańców do korzystania z kolei zamiast samochodów. Dla wielu Polaków to także sposób na tanie odkrywanie uroków Holandii.
Mimo trudności, inicjatywa NS jest postrzegana pozytywnie, a zainteresowanie nią pokazuje, jak dużą rolę odgrywa transport publiczny w codziennym życiu mieszkańców Niderlandów.